Teeme herbal kombuchat

Herbal kombucha töötuba toimub kolmapäeval, 28. veebruaril 17:30
Ilmakuulus fermenteeritud teeseenejook ehk kombucha on aja jooksul pärinud mitmeid hellitavaid nimesid, sealhulgas “elueliksiir”. See pika ajalooga ja algselt arvatavasti Kirde-Hiinast pärit jook sisaldab erinevaid vitamiine, antioksüdante, orgaanilisi happeid, polüfenoole ja ensüüme, mis kõik toetavad meie keha ja seal toimuvaid positiivseid protsesse.

Tegemist on ka seedimist ja immuunsussüsteemi turgutava joogiga, mis laeb meie soolestikku vajalikke häid baktereid. Teeseen (botaanilise nimega Medusomyces gisevii) ja kombucha moodustavad ühtse teeseene süsteemi, mis koosneb sümbioosis elavatest kasulikest äädikhappebakteritest, piimhappebakteritest ja pärmseentest. See kergelt kihisev ja maitsev jook on ka suurepärane alternatiiv karastusjookidele – hea energiaallikas, mis aitab soodustada paremat toitainete omastamist organismis.

Selles põnevas töötoas õpid:
– kombucha päritolu ja erinevate kombucha variatsioonide kohta
– tundma kombucha kasulikke toimeid, milleks see meile hea on
– kuidas ja millise tee baasil kombuchat valmistada
– kuidas teeseene kultuuri kasvatada ja selle eest hoolt kanda
– milliste taimedega teeseene jooki rikastada

Lisaks saame kohapeal degusteerida erinevaid kombucha maitseid ja soovi korral saab iga osaleja kaasa teeseene kultuuri oma koduse kombucha käivitamiseks.

Töötuba viib läbi kombucha meister ja Allika-nimelise kombucha sarja looja KATRIN HEINLA, kes Raplamaa metsade vahel on käivitanud väikese koduse pruulikoja. Seal valmivad eriliste maitsete ja ilusate nimedega sisseõnnistatud teeseenejoogid. Valdavalt üritusturundusega tegelev Katrin on lisaks õppinud taimetarkusi ning armastab kombuchat rikastada erinevate taimedega nii kodu peenralt kui metsa põuest. Katrin ütleb, et: “taimedega mängimine ongi see kõige mõnusam osa kombucha valmistamisel.” Nüüd on meil hea võimalus seda koos teha ja õppida!

Töötoa tasu on 35 €, mis sisaldab väikest snäkki, teed ja degusteerimist.

Koha töötoas tagab eelregistreerimine SIIN.

Lisainfo: info@linnataru.ee