Minimalismi töötuba: loobu-lihtsusta-vähenda

Minimalismi töötuba toimub pühapäeval, 3. märtsil, kell 14:00.

Räägime MINIMALISMIST kui eluviisist ning teeme seda läbi praktiliste harjutuste ja näpunäidete.
Milleks valida minimalism ja kas see tähendab kõigest harjumuspärasest ja heast loobumist? Selles töötoas kummutame need müüdid ja hirmud ning näitame hoopis, kuidas loobumise, lihtsustamise ja vähendamisega oma ellu ruumi ja rõõmu juurde luua. Teemaks tuleb muuhulgas korrastamine, mis on vahend teekonnal rahuldustpakkuva elu kujundamisel. Minimalism ei ole pelgalt asjadest vabanemine, vaid midagi palju sügavamat ja tähendusrikast. See on teekond iseendasse.

Minimalismi töötoas/loengus õpid:
– minimalism kui eluviis – milles see seisneb ja mida hõlmab
– miks võiks viljeleda minimalismi, selle kasutegurid
– loobumine ja vähendamine – peamised takistused teekonnal
– koormatus asjadest: millest alustada?
– vastuseis: olen juba raha kulutanud, kuidas siit edasi?
– tagasilangus: soov taas tarbida, mis on lahendus?
– asjade vähendamine kui ülejäänud teekonna alguspunkt
*Lisaboonusena saad teada korrastuskunsti põhitõed ning praktilised nipid ja harjutused minimalismi praktiseerimiseks ja rakendamiseks oma elus.

Töötuba/loengut viib läbi Elamise Kergus looja ja inspireerija MONIKA KALLASTE, kes varasemalt edendas enda jaoks südamelähedast jätkusuutliku ja teadliku tarbimiskäitumise teemat. Tal õnnestus luua nullist midagi, mis on andnud paljudele inimestele vajalikul hetkel positiivse tõuke astuda väikseid samme parema tuleviku suunas. Monika ütleb enda kohta: “Olen avastanud oma elu jooksul mitmeid valdkondi, millesse suhtun kirega, ning minimalism on kindlasti üks neist. Minu äratundmine sai alguse hetkega – kohe kui teemaga kokku puutusin, teadsin, et selles peitub minu jaoks enamik vastuseid, mida olen otsinud. Kui teekond algas pigem loobumisest, vähendamisest ja korrastamisest, siis õige pea jõudsin tänu minimalismile ka sügavamate teemadeni – kontakti otsimine ja leidmine iseendaga. Olen jätkuvalt huviga sel teekonnal käimas ning naudin neid muutusi ja kogemusi, mida lihtsustamine ja minimalism mu ellu toovad.”

Töötoa hind on 48€, mis sisaldab suupistet ja teed.

Koha tagab eelregistreerimine SIIN.

Lisainfo: info@linnataru.ee

Monika tegemistega tutvu lähemalt: www.elamisekergus.ee