Kõik Võilillest

On suurepärane aeg teha lähemalt tutvust maailma ühe hinnatuima ja samas ka alahinnatuima taimega. 28. mail kell 17.30. õpime 𝒑ä𝒊𝒌𝒔𝒆𝒍𝒊𝒔𝒕 𝒗õ𝒊𝒍𝒊𝒍𝒍𝒆 põhjalikumalt tundma ja praktilisel viisil kasutama.

Võilill, see on päike, kuu ja tähed ühes! Enamik meist on lapsepõlves kollast võililletutti suhu pistnud, võililledest pärga teinud ja/või puhulille seemneid koos mõne sooviga laiali puhunud. Ta on taimena väga levinud ja armastab muru sees laiutada, kuid vajadusel tungib ka läbi asfaldi. Paljud peavad teda tülikaks umbrohuks, kuid tegemist on kasuliku ja toitainerikka söögi- ja ravimtaimega, mida sageli kiputakse alahindama. 

Selles praktilises töötoas saad teada:

  • võilille 𝒎𝒊𝒕𝒎𝒆𝒌ü𝒍𝒈𝒔𝒆𝒅 𝒐𝒎𝒂𝒅𝒖𝒔𝒆𝒅
  • taime kasutusvõimalused
  • 𝙥ä𝙧𝙞𝙢𝙪𝙨, legendid ja ajalugu
  • toidud, joogid ja droogid võilillest
  • botaanika ja kasvutingimused
  • taime energeetika jm

Tutvume ja 𝒅𝒆𝒈𝒖𝒔𝒕𝒆𝒆𝒓𝒊𝒎𝒆 𝒆𝒓𝒊𝒏𝒆𝒗𝒂𝒊𝒅 𝒗õ𝒊𝒍𝒊𝒍𝒍𝒆𝒔𝒕 𝒗𝒂𝒍𝒎𝒊𝒔𝒕𝒂𝒕𝒖𝒅 𝒕𝒐𝒊𝒕𝒆, 𝒋𝒐𝒐𝒌𝒆 𝒋𝒂 𝒅𝒓𝒐𝒐𝒈𝒆 ning valmistame kohapeal ise võililledest midagi põnevat maitsmiseks ja koju kaasa võtmiseks. Näiteks võilille toonik, tinktuur, limonaad, hummus, paneeritud võililled, võilille kohv, “kapparid” jm.

Iga osaleja saab võilille teemalise konspekti koos retseptidega!

Seda töötuba juhendab Linnataru stuudio looja ja perenaine 𝙺𝚎𝚛𝚝𝚝𝚞 𝚂𝚊𝚛𝚊𝚙𝚞𝚞: “Taimedega toimetades olen otsinud lihtsaid viise, kuidas vahetult enda ümber kasvavat ja kättesaadavat kõige toetavamal viisil kasutada. Mulle meeldib taimedega katsetada ja päikseline võilill on minu kogemuses üks tõeliselt mitmekülgne ja põnev taim, mida saab mitmel moel enda ja pere heaks tarvitada ning temast üks vägev taime-liitlane teha!” Taimetarkusi olen omandanud Maaülikoolis, Herbaatika koolis, Alar Krautmani Terviseakadeemia juures ja mitmetel välismaistel veebikursustel. Kõige olulisem õpetaja on aga elu ise ja pidev katsetamine, mida kannab uudishimu ja avatud meel.

Töötoa tasu on 𝟯𝟱 €, mis sisaldab väikest suupistet ja teed.

Koha töötoas tagab vaid eelregistreerimine:SIIN