Idandamise meistriklass

Õpime idandama – 2.märtsil kell 13:00. 
Selles maitsvas, krõmpsuvas ja energiat pakatavas töötoas õpid, kuidas 2-6 päevaga endale ja oma perele kasvatada köögikapil planeedi kõige väärtuslikum supertoit. Koduse idandamise edukaks õnnestumiseks saad teada kõik vajalikud teadmised ja kasulikud nipid.
Idandid on ideaalsed kontsentreeritud toitaineallikad, tervise turgutajad ja energia taastajad. Nad on tänapäevases maailmas kui lootusesaadikud, kes külvavad meisse uut elu ja uusi võimalusi. Värsketes idandites leiduvad vitamiinid ja mineraalid on organismi poolt kergesti omastavad ning koos tuhandete fütokemikaalidega annavad kehale supertervise. Salarelvaks on nende pinnal olevad kattebiootikumid, mis on kõige võimsamad soolefloora taastajad ja korrashoidjad.
Kodune idandamine on väga lihtne ja rahakotti säästev viis tõsta oma toidulaua toitainekvaliteeti ja suurendada võimalust olla värske toidu suhtes sõltumatum. Erinevalt ressursimahukast ja hooajalisest aiapidamisest saab idandeid kasvatada aastaringselt, kus saak valmib ülikiirelt ja on kõrge biokvaliteediga. Otseselt oma aeda omamata on võimalik süüa omakasvatatud maitsvat ja puhast toitu

Selles töötoas saad teada:
– miks kasvatada idandeid, nende kasutegurid
– kuidas valida idandamiseks sobivad seemneid, millised selleks sobivad ja millised mitte
– mis vahe on idanditel ja tõusmetel (mikrovõrsed)
– milliste erinevate viisidega on võimalik idandeid kasvatada
– kuidas täpselt käib purgimeetod ja idandamine 3-korruselistes majakestes
– 9 erineva seemne idanemisprotsessid, sh praktilised tegevused alates seemnete likku panemisest kuni kestade eemalduspesuni
– kuidas ära tunda idandite parim küpsusaste?
– tüüpilised vead idandamisel ja ohukohad
– idandite kasutamisvõimalused

Lisaks saame kohapeal maitsta rikkalikku valikut erinevaid idandeid oma lemmikute leidmiseks ja soovi korral seemneid kaasa soetada. Iga osaleja saab boonusena kaasa minikomplekti 3 erineva seemnesordiga, et kodus idandamisega algus teha.

See töötuba sobib hästi nii oma idandamise teekonda alustajale kui ka neile, kes soovivad oma senised idandamisoskused viia täiesti uuele tasemele.

Töötuba viib läbi idandamise promootor ja entusiast EGLE RONK, kes on koduse idandamisega tegelenud juba üle kümne aasta, millest viimased kolm aastat on ta aktiivselt õpetanud, nõustanud ja juhendanud idandamise huvilisi. Ta on sotsiaalmeedias käivitanud menuka supertoidu kasvatmise toetusgrupi, millel on täna enam kui tuhat jälgijat. Eglelt saab ka personaalset nõustamisteenust alates sobivast seemnevalikust, kuulikindlatest idandamisnippidest kuni erinevate tarvikuteni.

Töötoa tasu on: 45 €, mis sisaldab väikest snäkki ja teed.

Koha töötoas tagab eelregistreerimine SIIN.

Lisainfo: info@linnataru.ee