Avokaado värviline shibori

See rõõmsavärviline töötuba toimub 25. aprillil kell 17.30. ja on loodud kõigile neile, kes armastavad 𝒕𝒂𝒊𝒎𝒆𝒅𝒆𝒈𝒂 𝒆𝒌𝒔𝒑𝒆𝒓𝒊𝒎𝒆𝒏𝒕𝒆𝒆𝒓𝒊𝒅𝒂 ♥ ja eelistavad isikupäraseid rõivaid-tekstiile. Töötuba sobib osalemiseks nii suurtele kui väikestele pereliikmetele, sest põnevust jagub kõigile.
𝗦𝗵𝗶𝗯𝗼𝗿𝗶 𝗼𝗻 𝗝𝗮𝗮𝗽𝗮𝗻𝗶𝘀𝘁 𝗽ä𝗿𝗶𝘁 𝗽𝗶𝗸𝗸𝗮𝗱𝗲 𝘁𝗿𝗮𝗱𝗶𝘁𝘀𝗶𝗼𝗼𝗻𝗶𝗱𝗲𝗴𝗮 𝗺𝗲𝗶𝘀𝘁𝗲𝗿𝗹𝗶𝗸 𝗸𝗮𝗻𝗴𝗮𝘃ä𝗿𝘃𝗶𝗺𝗶𝘀𝗲 𝘁𝗲𝗵𝗻𝗶𝗸𝗮, mille puhul mustri saamiseks kangas volditakse, sõlmitakse ja kortsutatakse ning seotakse enne värvimist tugevasti kinni.
Miks just avokaado? Avokaado värv on nii naturaalne, et värvilahuse keetmiseks pole vaja isegi eraldi potti võtta või karta tubastes tingimustes läbiviidavat värvimisprotsessi. 𝑷𝒖𝒖𝒅𝒖𝒃 𝒌𝒂 𝒗𝒂𝒋𝒂𝒅𝒖𝒔 𝒌𝒂𝒔𝒖𝒕𝒂𝒅𝒂 𝒗ä𝒓𝒗𝒊 𝒌𝒊𝒏𝒏𝒊𝒕𝒂𝒎𝒊𝒔𝒆𝒌𝒔 𝒌𝒆𝒆𝒎𝒊𝒍𝒊𝒔𝒊 𝒍𝒊𝒔𝒂𝒂𝒊𝒏𝒆𝒅.
Selles 𝒆𝒌𝒔𝒑𝒆𝒓𝒊𝒎𝒆𝒏𝒕𝒂𝒂𝒍𝒔𝒆𝒔 töötoas:
õpime, kuidas teha kanga eeltöötlust sojapiimaga jaapani
stiilis, et suurendada taimsetest kiududest kanga värvi vastuvõtlikkust
käime läbi trikid ja nipid, kuidas avokaado koorest ja seemnetest
imeline 𝐫𝐨𝐨𝐬𝐚 𝐯ä𝐫𝐯 välja meelitada ning värvimisprotsess läbi viia
teeme koos läbi kangaste värvimiseks ettevalmistuse mänguliste
shibori tehnikates voltimiste, sidumiste ja õmbluspistetega kujundite loomise ehk pilguheit 𝒊𝒕𝒂𝒋𝒊𝒎𝒆, 𝒌𝒖𝒎𝒐, 𝒂𝒓𝒂𝒔𝒉𝒊 𝒋𝒂 𝒌𝒂𝒓𝒂𝒎𝒂𝒕𝒔𝒖 𝒔𝒉𝒊𝒃𝒐𝒓𝒊𝒍𝒆
Töötoas saab igaüks valitud tehnikat harjutada ja katsetada puuvillase kangatüki peal, mille näidisena koju kaasa saab. Soovi korral võib osaleja kaasa 𝒗õ𝒕𝒕𝒂 𝒎õ𝒏𝒆 𝒊𝒔𝒊𝒌𝒍𝒊𝒌𝒖 𝒗ä𝒓𝒔𝒌𝒆𝒏𝒅𝒖𝒔𝒕 𝒗𝒂𝒋𝒂𝒗𝒂 𝒑𝒖𝒖𝒗𝒊𝒍𝒍𝒂𝒔𝒆, 𝒔𝒊𝒊𝒅𝒊𝒔𝒆 𝒗õ𝒊 𝒑𝒆𝒆𝒏𝒗𝒊𝒍𝒍𝒂𝒔𝒆 𝒓𝒊𝒊𝒅𝒆𝒆𝒔𝒆𝒎𝒆, millele kohapeal elu sisse puhume!
Meie juhendajaks on MARGE HUMMA – kunstniku, koka ja destilleerija ameteid pidanud mänguline ja eksperimenteeriv hing, kes otsib, uurib ja katsetab, et elus põnevust luua. Marge jaoks algab kõik loodusest ja saab kokku loomises ning üle kõige meeldib talle tunnetamine, intuitiivsus ja senikogematu. Ta on pidevalt täieneva 𝑯𝒖𝒎𝒊 𝑺𝒕𝒊𝒍𝒍 𝒍𝒐𝒐𝒅𝒖𝒔𝒕𝒐𝒐𝒅𝒆𝒕𝒆 𝒔𝒂𝒓𝒋𝒂 𝒍𝒐𝒐𝒋𝒂, toimetades ja elades puhta Saaremaa looduse keskel. Marge kirjutab: “Humi sündis, kui diplomeeritud klaasikunstnikul sai pealinna uhketes kohvikutes kondiitrina töötamisest küll ning maailm oma hullustega andis viimase tõuke maale kolimiseks. Armastus ja uudishimu meie ravimtaimede vastu ning nende intrigeeriv mõju inimesele avasid tee oma toodete loomisele.” Tema mitmekülgse loomingu valikus on salve, hüdrolaate, seepe, teesegusid jt naturaalseid tooteid. Loe Marge tegemiste kohta lähemalt siit: https://humi.ee/
Töötoa tasu on 35€, mis sisaldab snäkk ja tee. Koos lapsega osalejale on töötoa tasu kokku 45€
Koha töötoas tagab vaid eelregistreerimine: SIIN
Foto: Marge Humma