Väikese taimetarga linnalaager

17-18. juunil ja 3-4. juulil toimuvad Linnataru korraldusel päevalaagrid loodus- ja meisterdamishuvilistele lastele. Laagrisse on oodatud kõik rõõmsad 7-12 aastased lapsed, kes suvisel vaheajal sisukat tegevust otsivad ja on valmis uusi teadmisi ja oskusi omandama. Avastame, õpime, loome, mängime ja puhkame!

Loominguline Põhjala tehase keskkond pakub toredat avastamist kogu päevaks, laagri tegevused on jagatud Linnataru stuudios ja õues, so Põhjala tehase territooriumil ja selle ümbruses toimetamise vahel. Vahetusse lähedusse jääb Kase park ja Kopli liinide rannapromenaad.

Päeva algus kell 10.00. ja päeva lõpp kell 16.30. Lõuna ja vaba aeg kell 13-14. Lõunasöök Kopli Köök pakkumisel.

Mida laagris põnevat teeme?

 • laagrisse sissehäälestav taimemeditatsioon
 • taimelugude ettelugemine ja arutelu (jutupulga ring)
 • õpime tundma lastele sobilike ravim- ja söögitaimi, mida on kasulik looduses teada ja tunda
 • tutvumine Põhjala linnaaiaga – vaatame üle taimekastid õues ja kasvuhoones, istutame taimi ja valmistame aiakanadele “kanakooki”
 • meisterdame kiiged ja värvime
 • väike korilusretk ümbruskonnas – korjame taimi ja paneme need pressi vahele kuivama
 • meisterdame taimekaardid
 • kokkame koos söödavat metsikut, teeme endale ise maitsvad vahepalad
 • tutvume Põhjala katuseaia ja linnamesilastega
 • meisterdame linnaaeda putukahotelli
 • lõbus orienteerumismäng
 • segame taimsed vesivärvid ja loome ühise laagri lõpu joonistuse

Laagri tasu: 75 eurot, mis sisaldab kahe päeva programmi, juhendamist, kõiki materjale ja toitlustust. Meie päevalaagri grupp on parajalt väike, võtame vastu kuni 10 last. Pakume grupi täitumisel võimalust osaleda ka ühepäevase programmiga, mille tasu on 45 eurot.

Tegijatest

Ella Kari taimetark Kõrvemaalt

Ella Karit paelub loodus ja inimese ajas muutuv suhe sellega. Elu Kõrvemaa metsade rüpes on aastaringidele lisanud üha uusi nüansse lõputult ammutatava taimemaailma saladustest.  Ella on heaks teekaasalseks korilusretkedel ning metsikus looduses orienteerumisel. Ta viib läbi erinevaid töötube nii täiskasvanutele kui lastele, valmistab maitsvaid metsahoidiseid ja looduskosmeetikat. Meelsasti teeb Ella koos lastega ka erinevaid meisterdusi ja kunstiloomingut.

Tema töö terapeudina on samuti omandanud rohelise varjundi, mis on nii metsa- kui aiandusteraapia suunitlusega. Ta on koolitanud vaimse tervise spetsialiste ja teisi inimestega töötavaid sihtrühmasid kaasama looduskeskkonda oma töösse.

Kerttu Sarapuu Linnataru looja ja perenaine

Linnataru on üks hubane pesa, mis ühendab sügava loodustunnetusega tegijaid, kes inspireerivad oma teadmiste ja kogemustega. Toetame suunamuutust tarbimiselt rohkem loomisele ja isetegemisele, kandes samal ajal head hoolt nii iseenda kui keskkonna eest.

Taimedega toimetades otsin lihtsaid viise, kuidas vahetult enda ümber kasvavat ja kättesaadavat kõige toetavamal viisil enda ja pere heaks kasutada. Taimetarkusi olen omandanud õpiteekonnal Maaülikoolis, Herbaatika koolis, Alar Krautmani Terviseakadeemias ja välismaistel veebikursustel. Kõige olulisem õpetaja on aga elu ise ja pidev katsetamine, mida kannab uudishimu ja avatud meel. Taimedest ja loodusest saab vägeva liitlase kogu eluks.

Milleks see laager on lapsele kasulik?

Laagri põhifookuses on meid ümbritsev looduskeskkond, mida laps õpib paremini tundma ja teadlikumalt (sh hirmuvabalt) kasutama, samuti õpib laps ennast looduse abil paremini toetama, tasakaalustama ja ümbritsevast jõudu ammutama. Laager on hea suhtluskeskkond, koostöö õppimine ning võimalik, et uute sõprussuhete algus.

Laagri kodukord

*Tegutseme päevakava järgi ja järgime juhendajaid

* Oleme teineteise suhtes viisakad ja sõbralikud

* Lapsed ei lahku laagrist ilma juhendaja või lapsevanema loata

* Kui laps peaks haigestuma või ennast mingil moel vigastama, pakume lapsele esmaabi ja võtame koheselt ühendust lapsevanemaga

* Kõik erisoovid toidu osas (sh allergiad, toidutalumatused) tuleb teavitada registreerimisel

* Laps on riietatud ja varustatud vastavalt ilmaoludele, arvestades, et suurem osa tegevusi toimub õues

Oluline info

Täpsema päevakava saadame peale registreerimise kinnitamist ja 50% ettemaksu tasumist. Korraldajal on õigus mitte tagastada ettemaksu osa, juhul kui laps loobub laagrist 2 päeva enne selle toimumisaega või kui laps katkestab korraldajast mitte tuleneval põhjusel laagris osalemise.

Registreerimine ja lisainfo: SIIN