Trendikad mitmeaastased toidutaimed

Milleks eelistada mitmeaastaseid taimi üheaastastele? Millised on hetkel populaarsemad mitmeaastased köögivilja taimed, mis kasvavad tagasi igal aastal? Tule kuula ja õpi, kuidas hõlpsasti kasvatada toitainerikkaid ja keskkonnasõbralikke mitmeaastaseid köögivilja taimi, mis sobivad igasse aeda, tagahoovi või maalapile.

Kõigile on ilmselt tuttav sihvakas spargel või lopsakas rabarber, aga on veel palju teisi põnevaid püsikutest köögivilja taimi mida avastada! Kord kui need taimed mulda saavad, tulevad need igal kevadel jälle tagasi, ilma et peaks uuesti külvama või istutama. Mitmed neist kasvavad hästi ka varjulisemas aianurgas või puude all, kus nõudlikumad üheaastased taimed hästi ei edene. Mõned on eriti varajased tärkajad, mistõttu võib maitsvat saaki saada tavapärasest mitu kuud varem. Mõned aga hea külmataluvusega ja võivad kasvada veel kuni lumise jaanuarikuuni(!). Mitmeaastaste köögiviljade kasvatamisega lood sa endale peaaegu aastaringselt mitmekülgse toidulaua ja avastad uusi põnevaid maitseid ja värve oma taldrikul.

Mitmeaastaste toidutaimede koolitus

11. novembril 2023, kell 12-14 (2h)

Linnataru stuudios, Ankru 8 maja, Põhjala tehas, Tallinn

Koolitaja Henna Jämsä

Meie koolitaja Henna Jämsä tuleb Soomest – ta on aednik, permakultuuri praktik ja muusik, kes on tegelenud püsikutega juba aastaid. Koos oma kahe kolleegiga on Henna tõlkinud Soome keelde Rootsis välja antud raamatu: Weiss, Sjöberg, Larsson: “Fleråriga grönsaker / Monivuotiset vihannekset”. Raamat osutus menukaks nii Rootsis kui ka Soomes ning mitmeaastased köögivilja taimed on hetkel mõlemas riigis suur trend. Ta on sellel teemal teinud Soomes mitmeid loenguid ja koolitusi, sh veebis, ning on põnevil võimaluse ees tulla Eestisse oma lemmikteemal teadmisi ja kogemusi jagama. Henna lubas kaasa võtta ka oma muljetavaldama seemnekollektsiooni, mida saab lähemalt näha ja uurida.

Koolitus toimub inglise keeles.

Hind: 25 €

Koolituse korraldust toetab Tallinn Euroopa roheline pealinn ja MTÜ Eesti Permakultuuriühing.