Söödavad taimed loodusest taldrikule

Kevade värskusest pakatav 2. mail kell 17.30. toimuv töötuba on mõeldud neile, keda kõnetab 𝒍𝒐𝒐𝒎𝒖𝒍𝒊𝒌 𝒕𝒐𝒊𝒕 𝒍𝒐𝒐𝒅𝒖𝒔𝒆𝒔𝒕 ja sellega oma toidulaua rikastamine ning põnevamaks muutmine. Taimed mida oleme harjunud pidama tüütuks umbrohuks, pakuvad meile sageli hoopis üllatavaid maitseelamusi ja kasutusvõimalusi. Komposti viimise asemel tasub need endale aiast kööki tuua, mõned aga ootavad avastamist metsarajal või aasal. 

Kas sina tead, kuidas näevad välja ja maitsevad näiteks 𝒗𝒆𝒔𝒊𝒉𝒆𝒊𝒏, 𝒉𝒂𝒏𝒆𝒎𝒂𝒍𝒕𝒔, 𝒏𝒂𝒂𝒕, 𝒐𝒓𝒂𝒔𝒉𝒆𝒊𝒏, 𝒔𝒂𝒍𝒂𝒕𝒌𝒓𝒆𝒔𝒔, 𝒑õ𝒍𝒅𝒐𝒉𝒂𝒌𝒂𝒔 𝒋𝒂 𝒑õ𝒅𝒓𝒂𝒌𝒂𝒏𝒆𝒑𝒊 𝒗õ𝒓𝒔𝒆𝒅? 𝑽õ𝒊 𝒌𝒖𝒊𝒅𝒂𝒔 𝒕𝒆𝒉𝒂 𝒑ä𝒊𝒌𝒔𝒆𝒍𝒊𝒔𝒕 𝒗õ𝒊𝒍𝒊𝒍𝒍𝒆𝒑𝒆𝒔𝒕𝒐𝒕? Tule ja õpime koos valmistama “umbrohust” maitsvat ja toitainerikast sööki. 

Selles praktilised töötoas:

  • räägime lähemalt miks, millal ja kuidas kasutada 𝗺𝗲𝘁𝘀𝗶𝗸𝘂𝗶𝗱 𝘁𝗮𝗶𝗺𝗶
  • kuidas suhelda ja suhestuda looduse ja taimedega 
  • kuidas, millal ja mida korjata, säilitada ning konserveerida
  • maitseme ja avastame erinevaid taimi, sh 𝒔öö𝒅𝒂𝒗𝒂𝒊𝒅 𝒍𝒊𝒍𝒍𝒊

Lisaks proovime töötoas kätt sooja supi või pajaroa, limonaadi, pesto ja hummuse valmistamisega. Kõik osalejad saavad kõhu täis ja soovi korral kaasa ka isetehtud pestot!

Meie juhendaja Kristi Lehtlaon tuntud kui 𝒕𝒂𝒊𝒎𝒆𝒕𝒂𝒓𝒌 𝒋𝒂 𝒌𝒐𝒐𝒍𝒊𝒕𝒂𝒋𝒂 – ise ütleb ta enda kohtat: “mida rohkem ma õpin, seda enam ma näen, kui vähe ma tean. Teadmiseid – tarkusi ja oskuseid, mida õppida ja jagada on taimede maailmas mitme elu jagu.” Kristi on enda missiooniks seadnud nende teadmiste ja oskuste edasi 𝒋𝒂𝒈𝒂𝒎𝒊𝒔𝒆 𝒋𝒂 𝒊𝒏𝒔𝒑𝒊𝒓𝒆𝒆𝒓𝒊𝒎𝒊𝒔𝒆. Tal on rõõm näha, kuidas aastatega on muutunud inimeste suhtumine taimedesse ja loodusesse, kui meie abilistesse. Kristi on läbi viinud looduslike toidutaimede koolitusi nii lastele, kui täiskasvanutele, sh tulevastele taimetarkadele, terapeutidele ja tippkokkadele. Samuti on ta nõustanud ja varustanud restorane söödavate metsataimedega. Sellest koostööst on sündinud ägedaid koolitus- ja koostööprojekte alates lastega “võlusupi” keetmisest kuni taimemeditatsioonide ja -retkedeni ning sündmuste toitlustamiseni. Viimased paar aastat on Kristi oma teadmiseid ja oskusi täiendanud Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Akadeemias. Loe Kristi tegemiste kohta lähemalt siit:..

Töötoa tasu on 45€, mis sisaldab snäkk ja tee.

Kohtade arve on piiratud ja vajalik on eelregistreerimine SIIN: http://linnataru.ee/tootoad/  

Foto: Mats Õun