Tulemas on meie esimene töötuba sarjast “Taimeköök”!
Kolmapäeval, 7. veebruaril kell 17:30
Oxymel on juba vanadest kultuuridest tuntud ja hinnatud taimetoonik, mida targad (sh kreeka arst Hippokrates) on nimetanud jumalate kingituseks. Tooniku nimi tuleb kreeka keelsest sõnast “oxys” (hape) ja “meli” (mesi), mis viitab baas koostisainetele. Magusa mee ja hapuka filtreerimata äädika harmooniline kooslus aitab esile tuua ja säilitada tervist toetavate ravimtaimede ning antioksüdantidest ja vitamiinidest pakatavate marjade parimad omadused. Siin kohtuvad põline taimetarkus ja kaasaegne arusaam terviklikust heaolust.
Oxymel’i kasutatakse hea seedimise ja üldimmuunsuse toetamiseks, aga ka külmetushaiguse tunnuste ja väsimuse leevendamiseks. Samuti saab Oxymel’i kasutada toidu ja joogi rikastamiseks.
Töötoas tutvustame:
– mis on Oxymel, kuidas ja milleks seda kasutatakse
– milliseid taimi, marju ja vürtse Oxymel’i segudes traditsiooniliselt kasutatakse
– baasretsepte ja koostisaineid
– 5 erinevat fermenteerunud Oxymel’i segu
Lisaks valmistame olemasolevast toorainest ise ühe meelepärase Oxymeli tooniku, mille iga osaleja koos retseptidega koju kaasa saab!
Töötoa juhendaja on Linnataru stuudio looja Kerttu Sarapuu: taimedega toimetades olen otsinud lihtsaid viise, kuidas vahetult enda ümber kasvavat ja kättesaadavat kõige toetavamal viisil kasutada. Minu lemmikud teemad on taimede kasutamine saunas, teesegus ja destilleerimine, aga tõeliselt äge avastus on minu jaoks olnud esmalt veidi võõrapärase nimetusega tundunud OXYMEL. Kuna minu peres on traditsiooniliselt palju mesinikke olnud, siis võlub mind just mee kasutamine ja väärindamine, mis on juba omaette tõeline terviseeliksiir. Oxymel aga annab nii palju erinevaid põnevaid kombineerimis- ja kohandamise võimalusi ning see tõesti sobib pea kõigile.
Tule proovi järgi, see on üks väga maitsev ja põnev toonik ning lihtne viis taimedelt tuge saada.
Töötoa tasu on 35 eurot, mis sisaldab kerget suupistet ja teed.
Registreerimine ja info SIIN: info@linnataru.ee
NB! Töötuba toimub osaliselt inglise keeles, kirjalik materjal on osalejatele saadaval ka eesti keeles.