Korea hapendamise kunst

Teeme valget (baek) kimchit ja tutvume lähemalt Korea köögi hapenduskunstiga.

Laupäeval, 27. jaanuaril, kell 15:00

Aasta alguses pärast rikkalikke pidusööke himustame sageli midagi värsket, kerget ja tervisliku; midagi mis korrastaks kõhtu ja hoiaks meele erksana. Appi tulevad siin erinevad pre- ja probiootilised toidud ja joogid.

Kas teadsid, et kimchi kodumaal Koreas tuntakse üle 200 (!) erineva kimchi ning on olemas mitmeid unikaalseid kimchi maitsete ja koostisosade kombinatsioone ja valmistusviise? Kas oled kuulnud valgest kimchi-st, vee kimchi-st või hoopis templiköögi kimchi-st?

Näiteks vee (mul) kimchi on algselt pärit Põhja-Korea aladelt ning see on justkui söök ja jook korraga. See valmib rutem kui klassikaline terav kapsa kimchi ning korealased hindavadki seda just selle kihiseva “puljongi” seedimist soodustavate omaduste poolest. Valges (baek) kimchi’s aga ei kasutata gochugarut (Korea tšillipulbrit) ning seetõttu on see palju mahedam, ent siiski väga maitsekas. Valget kimchi’d hoitakse ja serveeritakse puuviljase aromaatse maiguga leemes.

Töötoa läbiviija Liis Tuulberg on Metsiku Toidu eestvedaja ja pikaaegne fermenteerimise entusiast. Liis õppis põhjalikumalt fermenteerima Kopenhaagenis Nordic Food Labis ning on viimased 7 aastat tegutsenud fermenteeritud toitude-jookide kirjus maailmas.

Selles töötoas saad:
– oskuse teha ise kodus valget (baek) kimchi’d ja vee (mul) kimchi’d
– arusaamise kimchi fermenteerimise protsessist
– inspireerivat infot kimchi rikkalikust maailmast ja palju praktilisi nõuandeid
– kõhu täis erinevaid kimchi’sid ja kohapealse kosutava probiootilise snäki ja joogi
– digitaalse kimchi raamatu, kus leiad huvitavat infot kimchi (ja Korea) kultuuri- ja ajaloost, põhjaliku sissevaate kimchi telgitagustesse, kimchi tegemise know-how ja retseptid.

Töötoa tasu 58€, sisaldab degusteerimist, snäkki ja teed.
Lisaks saab iga osaleja koju kaasa purgi valget kimchit.
Sündmuse info Facebookis.