Koduse seenekasvatuse ABC

Tule osale interaktiivses töötoas 18. aprillil kell 17:30, kus õpid sisetingimustes koduse seenekasvatuse põhietappe. See praktiline sessioon on ideaalne algajatele, kes soovivad sukelduda seente kasvatamise põnevasse maailma.
𝙎𝙚𝙚𝙣𝙚𝙙 𝙤𝙣 𝙠𝙤𝙜𝙪 𝙢𝙚𝙞𝙚 𝙢𝙖𝙖𝙞𝙡𝙢𝙖 𝙖𝙡𝙪𝙨
Enamik seeni elutseb silma eest varjatult, moodustades tohutult mitmekesise organismide kuningriigi, mis toetab ja hoiab alal peaaegu kõiki elussüsteeme. Kübaraid ehk viljakehi moodustab vaid osa suurtest seentest, mis on meile nähtavad ja rohkem teada.
Söödavaid viljakehaga seeni on lihtne ise kasvatada ja nad sobivad ideaalselt ka siseruumides kultiveerimiseks. Seened on hea ja jätkusuutlik valik kasulike toitainete lisamiseks toidulauale ning neil on teada mitmeid tervistavaid omadusi.
Töötoas õ𝙥𝙞𝙢𝙚 𝙠𝙖𝙨𝙫𝙖𝙩𝙖𝙢𝙖 𝙖𝙪𝙨𝙩𝙚𝙧𝙨𝙚𝙧𝙫𝙞𝙠𝙪 spoori sisetingimustes, mis on algajasõbralik ja kiire kasvuga söögiseen. Tutvustame lähemalt sobivaid seenesorte ja erineva tootlikkusega seenefarme, et saada parem ettekujutus seenekasvatuse trendidest. Räägime seente kasulikkusest, näiteks raviseened, söögiseened ja seened, mida kasutatakse pakendite, tekstiili tootmisel jm.
𝙇𝙞𝙨𝙖𝙠𝙨 𝙢𝙖𝙞𝙩𝙨𝙚𝙢𝙚 𝙨𝙪𝙪𝙥𝙞𝙨𝙩𝙚𝙣𝙖 𝙡õ𝙫𝙞𝙡𝙖𝙠𝙠𝙖 𝙟𝙖 𝙖𝙪𝙨𝙩𝙚𝙧𝙨𝙚𝙧𝙫𝙞𝙠𝙪𝙩.
𝙎𝙚𝙡𝙡𝙚𝙨 𝙩öö𝙩𝙤𝙖𝙨:
• loome steriilse keskkonna seenespooride paljundamiseks kodustes tingimustes
• tutvume vedelkultuuri tootmisega: õpime, kuidas valmistada ette ja inokuleerida vedelkultuuri, mis on oluline samm tervete seente kasvatamiseks
• valmistame ette kasvusubstraadi ja inokulatsiooni
Töötoa lõpuks saab iga osaleja kaasa purgi seenespooriga nakatatud teravilja, et alustada oma koduse seenekasvatuse teekonda ja selle praktilise hobiga iseseisvalt jätkata.
Meie koolitaja RAIT BÜRKLAND on tulevikku vaatav disainer, kes on spetsialiseerunud innovaatilistele ja jätkusuutlikele linnafarminduse lahendustele. Teda paelub disaini rakendamine toidukindluse tagamiseks ja jätkusuutliku (linna)keskkonna loomiseks. Lisaks seenekasvatusele huvitavad teda näiteks vermikomposti tootmine, hüdropoonika, vertikaalne taimekasvatus jt jätkusuutlikud tehnoloogiad.
Töötoa tasu on 48€, mis sisaldab snäkki ja teed.
Koha tagab vaid eelregistreerimine SIIN: https://linnataru.ee/tootoad/