Hüdrosool – imeline tugi taimedelt

Eestis on taime hüdrosoolide kasutamine ja loomine järjest suuremat tähelepanu saamas. Maailmas räägitakse sellest kui aroomiteraapia uuest tasandist. Hüdrosooli valmistamise meditatiivne protsess ja kasutamine pakub palju võimalusi koostööks tundelise taimemaailmaga. See aitab meil rohkem näoga looduse poole elada, taimede kaudu oma alateadvusega kontakti saada ja ennast paremini tundma õppida, vajadusel ka tervendada ja toetada.

Hüdrosool – mis see on?

Hüdrosool on looduslik taimsete toimeainetega taimevesi, mis saadakse taime aurdestilleerimise protsessi käigus. Tegemist on iidse taimede alkeemilise kuumtöötlemise meetodiga selleks sobivas vask- või klaasanumas, kus kogu taimeinfo (omadused) kandub veega edasi. Taimed on reeglina korjatud puhtast loodusest või maheviljelusega aiast ning destilleeritud allika- või kaevuvee baasil. Kindlasti ei sobi selleks rikastatud kraanivesi. Taimed tuleb korjata päikselise ja kuiva ilmaga ning destilleerida võimalikult värskelt, soovituslikult samal päeval.

Kuidas kasutada hüdrosoole?

Hüdrosooli on mugav kasutada igapäevaselt – nii enese värskenduseks, emotsionaalseks ergutuseks, tunnete tasakaalustamiseks, kosmeetikumina nahale ja näohoolduseks, aga ka erinevate tervisehäirete korral. Samuti sobib see ruumilõhnastajaks, auru ja kompresside tegemiseks, kulinaarseks tarbimiseks.

Hüdrosoolide toime

Näiteks raudrohu hüdrosool aitab peatada kergemat veritsust, sobib kasutamiseks inhalaatoriga hingamisteede külmetuse ajal, ergutab ja värskendab, annab jõudu. Angervaks aitab palavikku leevendada ja põdrakanep päikesepõletuse korral. Roos, punane ristik ja kortsleht on head toonikud näonahale. Lisaks toidavad hüdrosoolid meie meeli, näiteks kujutle, kui imeline on end südatalvel üle pihustada nurmenuku taimeveega, mis ühendab sind otsejoonelt päikselise aasaga. See on värskuse, kerguse ja armastuse tunne! Samuti armastab sellist päikesepaitust ja vitamiinisüsti sinu nägu. Saunas käies on aga mõnus värskenduseks valida kask või münt. Võimalusi on siin lõputult.

Taimsed toimeained aitavad inimesel ümbrusega suhestuda ja õpetavad ennast paremini tundma. Tekib toetav kommunikatsioon sinu ja taime (looduse) vahel. Ka mitmed teadusuuringud on kinnitanud, et taimed meie ümber ja vaateväljas aitavad maandada stressi, langetada kortisooli ja tõsta energiat. Pihustavates pudelites hüdrosoolid toimivad sama tõhusalt, tuues kogu taimeinfo hetkega sinu juurde, kus iganes keskkonnas sa parasjagu ei viibiks. Nad aitavad meil häälestuda, õiget meeleolu ja seisundit luua. Tuleb lihtsalt valida endale sobiv taim(ed) ja selleks on kõige parem lähtuda intuitsioonist kui harjumuspärasest meeldimisest-mitte meeldimisest. Nii tulevad sinu juurde toetama just need õiged taimed.

Linnataru stuudios on saadaval Humi Still hüdrosoolid, mis pärinevad Saaremaa ürgsest loodusest. Aeg-ajalt korraldame stuudios hüdrosoolide teemalisi koolitusi ja töötube. Jälgi infot!