Holistlik taimekasvatus linnas

Maikuu lõpus 30.o5. kell 17.30 toimub praktiline h𝒐𝒍𝒊𝒔𝒕𝒍𝒊𝒌ku aiandust ja toidutaimede kasvatust käsitlev koolitus.

Holistlik aiandus on looduslähedane ja terviklik lähenemine aiandusele ja keskkonnale, mille eesmärk on elada harmoonilisemas kooskõlas looduse ja planeediga. Töötuppa on osalema oodatud nii algajad kui ka kogenenumad hobiaednikud, kes soovivad linnaruumi tingimustes 𝒕𝒐𝒊𝒅𝒖𝒕𝒂𝒊𝒎𝒊 kasvatada ning hindavad 𝒕𝒐𝒊𝒎𝒊𝒗𝒂𝒊𝒅, 𝒇𝒖𝒏𝒌𝒕𝒔𝒊𝒐𝒏𝒂𝒂𝒍𝒔𝒆𝒊𝒅 𝒋𝒂 𝒋ä𝒕𝒌𝒖𝒔𝒖𝒖𝒕𝒍𝒊𝒌𝒌𝒆 𝒍𝒂𝒉𝒆𝒏𝒅𝒖𝒔𝒊. Olgu selleks koht-konteiner mõnes kogukonna aias, rõdu, terrass või väike aianurgake.

Loengus-töötoas käsitleme:

🌱Planeerimine ja aedniku mindset´i kujundamine

🌱Linnakeskkond ja toidutaimede kasvatus: millised on vōimalused ja kitsaskohad ning kuidas nendest üle saada

🌱Sobilike taimede ja seemnete valik

🌱Veesäästlik aia majandamine

🌱Taimede elujõu 𝒐𝒑𝒕𝒊𝒎𝒆𝒆𝒓𝒊𝒎𝒊𝒏𝒆 𝒂𝒈𝒓𝒐𝒉𝒐𝒎ö𝒐𝒑𝒂𝒂𝒕𝒊𝒂𝒈𝒂: uurimused ja kogemused kahjurite, taimehaigustega ja kaootiliste ilmastikumõjudega

🐛Praktilises osas toimetame Põhjala linnaaias taimekastide juures. Kes tahab vōtab kaasa aiatöökindad. 

Töötuba viib läbi 𝚃𝚑𝚎𝚛𝚎𝚜𝚎-𝙻𝚒𝚒𝚜𝚎 𝙰𝚊𝚜𝚖𝚊 –  koolitaja, holistlik hobiaednik, kunstnik ja ettevōtja. Therese taimehuvi algas juba varases lapsepõlves ning hobiaiandusega on ta tegelenud ligi 20 aastat, mil tema peamiseks suunaks on olnud toidutaimede kasvatus viisil, mis ei lisaks meie organismi ja keskkonda kahjulikke kemikaale. Ta on elanud ja reisinud maailma eri paigus. Rajanud välismaal elades kortermaja 4-ndale korrusele loodusaia koos väikese jõega, kasvatanud edukalt taimi ülivihmases Walesis ning väljakurnatud ja kahjuritest kubiseval tööstusmaastikul Inglismaal. 

Therese on õppinud Inglismaal homöopaatiat ning läbinud mitmeid agrohomöopaatia teemalisi koolitusi, kirjutanud looduslähedasest aiandusest erinevatele väljaannetele ning teinud kaasa holistliku aianduse ja taimekasvatusega seotud projektides. 

🥬Tutvu Therese tegemistega lähemalt:

https://linktr.ee/metsikaed
https://www.facebook.com/metsikaed

https://www.facebook.com/metsikaed

Töötoas tasu 35 € mis sisaldab suupistet ja jooki. 

Koha töötoas tagab vaid eelregistreerimine SIIN 

Foto: Therese-Liise Aasma